# CA5075680R0KR05
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CA5075680R0KR05
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ca5075680r0kr05
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ca5075680r0kr05#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 275°C
- **Power (Watts):** 3.75W
- **Resistance:** 680 Ω
- **Size:** 0.170" Dia x 0.825" L (4.32mm x 20.96mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±300ppm/°C
- **Tolerance:** ±10%