# CA4220R8500JS70
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CA4220R8500JS70
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ca4220r8500js70
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ca4220r8500js70#rfq
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -65°C ~ 275°C
- **Power (Watts):** 8.8W
- **Resistance:** 850 mΩ
- **Size:** 0.140" Dia x 2.294" L (3.56mm x 58.27mm)
- **Supplier Device Package:** Axial
- **Temperature Coefficient:** ±600ppm/°C
- **Tolerance:** ±5%