# CA25C2217HLT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CA25C2217HLT
- **Manufacturer:** CTS-Frequency Controls
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ca25c2217hlt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ca25c2217hlt#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/CT/X1/52/CTX1525DKR-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/CT/X1/52/CTX1525DKR-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 20mA
- **Frequency:** 22.1184 MHz
- **Frequency Stability:** 卤150ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.039" (1.00mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Output:** HCMOS, TTL
- **Ratings:** AEC-Q200
- **Size:** 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
- **Type:** XO (Standard)
- **Voltage:** 3.3V