# CA-DKCA0-152L0-AJI0-O
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** CA-DKCA0-152L0-AJI0-O
- **Manufacturer:** Adam Technologies Inc
- **Category:** Cable Assemblies
- **Subcategory:** Coaxial Cables (RF)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/ca-dkca0-152l0-aji0-o
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/ca-dkca0-152l0-aji0-o#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **1st Connector:** SMA Jack
- **1st Connector Mounting Feature:** Bulkhead - Front Side Nut
- **1st Connector Mounting Type:** Panel Mount
- **1st Contact Gender:** Female
- **2nd Connector:** U.FL (UMCC), IPEX MHF1 Plug, Right Angle
- **2nd Connector Mounting Type:** Free Hanging (In-Line)
- **2nd Contact Gender:** Female
- **Cable Type:** 1.13mm OD Coaxial Cable
- **Color:** Black
- **Frequency:** 6 GHz
- **Length:** 5.984" (152.00mm)
- **Overall Impedance:** 50 Ω