Part Number: C45-9DC-24 Manufacturer: Orion Fans Category: Fans Subcategory: Fan Cords Product URL: https://distyparts.com/product/c45-9dc-24 RFQ URL: https://distyparts.com/product/c45-9dc-24#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/85/39/24/8539241-1053-1343-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/85/39/42/8539426-1053-C45-2DC-24-ND.jpg Summary: C45-9DC-24 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Orion Fans and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: C45-9DC-24 is a fan cords from Orion Fans. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: 1st Connector: Fan Terminal Receptacle 45° 2nd Connector: Open Wires Approval Agency Marking: cURus, TUV Cord Type: SPT-1 Features: Daisy Chain Length: 24.0" (609.6mm) Number of Conductors: 2 Style: Female Receptacle to Cable Wire Gauge: 18 AWG Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/orion-fans Category Page: https://distyparts.com/category/fans-thermal-management/fans/fan-cords Canonical URL: https://distyparts.com/product/c45-9dc-24