# C3216CH2W822K115AA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C3216CH2W822K115AA
- **Manufacturer:** TDK Corporation
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c3216ch2w822k115aa
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c3216ch2w822k115aa#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 8200 pF
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 85°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
- **Temperature Coefficient:** CH
- **Thickness (Max):** 0.051" (1.30mm)
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 450V