# C320C912K3G5TA7301
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C320C912K3G5TA7301
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c320c912k3g5ta7301
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c320c912k3g5ta7301#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/14/24/84/1424848-399-4264-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 9100 pF
- **Features:** Low ESL
- **Height:** 0.290" (7.36mm)
- **Lead Spacing:** 0.100" (2.54mm)
- **Lead Style:** Straight
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Tolerance:** 卤10%
- **Voltage:** 25V