# C320C822J1R5TA
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C320C822J1R5TA
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c320c822j1r5ta
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c320c822j1r5ta#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Bypass, Decoupling
- **Capacitance:** 8200 pF
- **Height:** 0.290" (7.36mm)
- **Lead Spacing:** 0.100" (2.54mm)
- **Lead Style:** Straight
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.200" L x 0.125" W (5.08mm x 3.18mm)
- **Temperature Coefficient:** X7R
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 100V