# C288X040Y1C
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C288X040Y1C
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c288x040y1c
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c288x040y1c#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/99/13/10991382-298-20885-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Component
- **Color:** White
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 2.880" (73.15mm)
- **Material:** Polyester (PET)
- **Width:** 0.400" (10.16mm)