# C275X125YPT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C275X125YPT
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c275x125ypt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c275x125ypt#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/99/72/10997239-298-20884-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Component
- **Color:** White
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 2.750" (69.85mm) 2 3/4"
- **Material:** Polyester (PET)
- **Width:** 1.250" (31.75mm) 1 1/4"