# C201370A-332NHF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C201370A-332NHF
- **Manufacturer:** ITG Electronics, Inc.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Common Mode Chokes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c201370a-332nhf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c201370a-332nhf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 4.5A
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 35mOhm
- **Filter Type:** Power Line
- **Height (Max):** 1.280" (32.50mm)
- **Inductance @ Frequency:** 3.3 mH @ 10 kHz
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Lines:** 2
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Size:** 1.083" L x 0.728" W (27.50mm x 18.50mm)
- **Voltage Rating:** 250V