# C200X050YJC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C200X050YJC
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c200x050yjc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c200x050yjc#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/10/99/13/10991373-298-20865-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Component
- **Color:** White
- **For Use With:** User Defined
- **Label Size:** 2.00" L x 0.50" W (50.8mm x 12.7mm)
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 0.500" (12.70mm)
- **Material:** Polyester
- **Width:** 2.000" (50.80mm)