# C1K131350R0G4F4
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C1K131350R0G4F4
- **Manufacturer:** TTM Technologies, Inc.
- **Category:** Resistors
- **Subcategory:** Chip Resistor - Surface Mount
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c1k131350r0g4f4
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c1k131350r0g4f4#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Composition:** Thick Film
- **Features:** RF, High Frequency
- **Height:** 0.027" (0.69mm)
- **Number of Terminations:** 2
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C
- **Power (Watts):** 2W
- **Resistance:** 50 Ω
- **Size:** 0.050" L x 0.050" W (1.27mm x 1.27mm)
- **Supplier Device Package:** 1313
- **Temperature Coefficient:** ±300ppm/°C
- **Tolerance:** ±2%