# C1825N333J631TX
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C1825N333J631TX
- **Manufacturer:** Holy Stone Enterprise Co., Ltd.
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c1825n333j631tx
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c1825n333j631tx#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** SMPS Filtering
- **Capacitance:** 0.033 碌F
- **Features:** High Voltage
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.181" L x 0.250" W (4.60mm x 6.35mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.181" L x 0.250" W (4.60mm x 6.35mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 630V