# C1808C681JGGAC7800
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C1808C681JGGAC7800
- **Manufacturer:** KEMET
- **Category:** Capacitors
- **Subcategory:** Ceramic Capacitors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c1808c681jggac7800
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c1808c681jggac7800#rfq
- **Applications:** General Purpose
- **Capacitance:** 680 pF
- **Features:** Low ESL, High Voltage
- **Mounting Type:** Surface Mount, MLCC
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.185" L x 0.079" W (4.70mm x 2.00mm)
- **Temperature Coefficient:** C0G, NP0
- **Thickness (Max):** 0.085" (2.15mm)
- **Tolerance:** 卤5%
- **Voltage:** 2000V (2kV)