# C150X075YJC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C150X075YJC
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c150x075yjc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c150x075yjc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Component
- **Color:** White
- **For Use With:** User Defined
- **Label Size:** 1.50" L x 0.75" W (38.1mm x 19.1mm)
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 0.750" (19.05mm)
- **Material:** Polyester
- **Width:** 1.500" (38.10mm)