# C138X019FJC
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C138X019FJC
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c138x019fjc
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c138x019fjc#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Networking
- **Color:** White
- **Label Type:** Die Cut
- **Length:** 1.380" (35.05mm)
- **Material:** Polyolefin (PO)
- **Printer Name:** PanTher LS8E
- **Width:** 0.190" (4.83mm)