Part Number: C0805N101J102T Manufacturer: Holy Stone Enterprise Co., Ltd. Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/c0805n101j102t RFQ URL: https://distyparts.com/product/c0805n101j102t#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/45/87/-C/4587-C0805N470J102TDKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/45/87/-C/4587-C1206X102K202TDKR-ND.jpg Summary: C0805N101J102T is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Holy Stone Enterprise Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: C0805N101J102T is a ceramic capacitors from Holy Stone Enterprise Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: SMPS Filtering Capacitance: 100 pF Features: High Voltage Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) Temperature Coefficient: C0G, NP0 Thickness (Max): 0.043" (1.10mm) Tolerance: 卤5% Voltage: 1000V (1kV) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/holy-stone-enterprise-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/c0805n101j102t