# C050X044YJT
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** C050X044YJT
- **Manufacturer:** Panduit Corporation
- **Category:** Labels, Signs, Barriers, Identification
- **Subcategory:** Labels, Stickers, Decals - Blank
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/c050x044yjt
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/c050x044yjt#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/13/81/95/1381951-298-18151-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** Component
- **Color:** White
- **Label Type:** Butt Cut
- **Length:** 0.500" (12.70mm)
- **Material:** Polyester (PET)
- **Width:** 0.440" (11.18mm)