Part Number: C0402X104K050T Manufacturer: Holy Stone Enterprise Co., Ltd. Category: Capacitors Subcategory: Ceramic Capacitors Product URL: https://distyparts.com/product/c0402x104k050t RFQ URL: https://distyparts.com/product/c0402x104k050t#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/45/87/-C/4587-C0402X104K050TDKR-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/45/87/-C/4587-C0402X104K050TDKR-ND.jpg Summary: C0402X104K050T is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Holy Stone Enterprise Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: C0402X104K050T is a ceramic capacitors from Holy Stone Enterprise Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: SMPS Filtering Capacitance: 0.1 碌F Mounting Type: Surface Mount, MLCC Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Size: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Temperature Coefficient: X7R Tolerance: 卤10% Voltage: 50V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/holy-stone-enterprise-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/capacitors/ceramic-capacitors Canonical URL: https://distyparts.com/product/c0402x104k050t