# BZX84B4V7-AU_R1_000A1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BZX84B4V7-AU_R1_000A1
- **Manufacturer:** PANJIT
- **Category:** Discrete Semiconductor Products
- **Subcategory:** Diodes - Zener - Single
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bzx84b4v7-au-r1-000a1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bzx84b4v7-au-r1-000a1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 3 µA @ 2 V
- **Impedance (Max) (Zzt):** 80 Ω
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 150°C (TJ)
- **Power:** 410 mW
- **Supplier Device Package:** SOT-23
- **Tolerance:** ±1.91%
- **Voltage:** 4.7 V