Part Number: BYV34-600,127 Manufacturer: WeEn Semiconductors Category: Discrete Semiconductor Products Subcategory: Diodes - Rectifiers - Arrays Product URL: https://distyparts.com/product/byv34-600-127 RFQ URL: https://distyparts.com/product/byv34-600-127#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/81/24/93/8124937-1740-1438-ND.pdf Summary: BYV34-600,127 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by WeEn Semiconductors and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BYV34-600,127 is a diodes - rectifiers - arrays from WeEn Semiconductors. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 50 A @ 600 V Diode Configuration: 1 Pair Common Cathode Mounting Type: Through Hole Operating Temperature: 150°C (Max) Reverse Recovery Time (trr): 60 ns Speed: Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) Supplier Device Package: TO-220AB Technology: Standard Voltage: 1.48 V @ 20 A Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/ween-semiconductors Category Page: https://distyparts.com/category/discrete-semiconductor-products/diodes-rectifiers-arrays Canonical URL: https://distyparts.com/product/byv34-600-127