Part Number: BYH12-200S01 Manufacturer: Bellnix Co., Ltd. Category: Power Supplies - Board Mount Subcategory: DC DC Converters Product URL: https://distyparts.com/product/byh12-200s01 RFQ URL: https://distyparts.com/product/byh12-200s01#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/11/11/12111119-2277-BYH05-100S02-ND.jpg Summary: BYH12-200S01 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Bellnix Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BYH12-200S01 is a dc dc converters from Bellnix Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: ITE (Commercial) Current: 1mA Features: Adjustable Output Mounting Type: Through Hole Number of Outputs: 1 Operating Temperature: -10°C ~ 60°C (With Derating) Power (Watts): 200 mW Size: 1.28" L x 0.80" W x 0.41" H (32.6mm x 20.4mm x 10.3mm) Type: High Voltage - Isolated Module Voltage: 11V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/bellnix-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/power-supplies-board-mount/dc-dc-converters Canonical URL: https://distyparts.com/product/byh12-200s01