# BYH05-200S01
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BYH05-200S01
- **Manufacturer:** Bellnix Co., Ltd.
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/byh05-200s01
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/byh05-200s01#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 1mA
- **Features:** Adjustable Output
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -10°C ~ 60°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 200 mW
- **Size:** 1.28" L x 0.80" W x 0.41" H (32.6mm x 20.4mm x 10.3mm)
- **Type:** High Voltage - Isolated Module
- **Voltage:** 4.75V