Part Number: BY05-15S10L Manufacturer: Bellnix Co., Ltd. Category: Power Supplies - Board Mount Subcategory: DC DC Converters Product URL: https://distyparts.com/product/by05-15s10l RFQ URL: https://distyparts.com/product/by05-15s10l#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/12/11/08/12110809-2277-BY05-12S12L-ND.jpg Summary: BY05-15S10L is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Bellnix Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BY05-15S10L is a dc dc converters from Bellnix Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Applications: ITE (Commercial) Current: 100mA Efficiency: 60% Mounting Type: Through Hole Number of Outputs: 1 Operating Temperature: -25°C ~ 71°C (With Derating) Power (Watts): 1.5 W Size: 1.28" L x 0.80" W x 0.41" H (32.6mm x 20.4mm x 10.3mm) Type: Isolated Module Voltage: 4.75V Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/bellnix-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/power-supplies-board-mount/dc-dc-converters Canonical URL: https://distyparts.com/product/by05-15s10l