# BY05-15S10L
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BY05-15S10L
- **Manufacturer:** Bellnix Co., Ltd.
- **Category:** Power Supplies - Board Mount
- **Subcategory:** DC DC Converters
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/by05-15s10l
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/by05-15s10l#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Applications:** ITE (Commercial)
- **Current:** 100mA
- **Efficiency:** 60%
- **Mounting Type:** Through Hole
- **Number of Outputs:** 1
- **Operating Temperature:** -25°C ~ 71°C (With Derating)
- **Power (Watts):** 1.5 W
- **Size:** 1.28" L x 0.80" W x 0.41" H (32.6mm x 20.4mm x 10.3mm)
- **Type:** Isolated Module
- **Voltage:** 4.75V