# BXRV-TR-2765G-10A0-B-23
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BXRV-TR-2765G-10A0-B-23
- **Manufacturer:** Bridgelux
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** LED Lighting - COBs, Engines, Modules, Strips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bxrv-tr-2765g-10a0-b-23
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bxrv-tr-2765g-10a0-b-23#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **CCT (K):** 2700K 3-Step MacAdam Ellipse, 6500K 3-Step MacAdam Ellipse
- **CRI (Color Rendering Index):** 90
- **Color:** White, Warm / White, Cool
- **Configuration:** Square
- **Current:** 250mA
- **Height:** 1.65mm
- **Lens Type:** Flat
- **Light Emitting Surface (LES):** 10.00mm Dia
- **Lumens:** 137 lm/W
- **Luminous Flux @ Current:** 1190lm
- **Size:** 15.90mm L x 15.90mm W
- **Temperature:** 25°C
- **Type:** Chip On Board (COB)
- **Viewing Angle:** 130°
- **Voltage:** 36V