Part Number: BTBH15L-H23 Manufacturer: Idec Category: Terminal Blocks Subcategory: Specialized Product URL: https://distyparts.com/product/btbh15l-h23 RFQ URL: https://distyparts.com/product/btbh15l-h23#rfq Summary: BTBH15L-H23 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Idec and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BTBH15L-H23 is a specialized from Idec. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current: 15 A Housing Color: Black Mounting Type: Direct Mount Number of Levels: 1 Number of Positions: 23 Terminal: 282.3mm Termination Style: Screw Type: Middle Voltage: 600 V Wire Gauge or Range: 2mmツイ Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/idec Category Page: https://distyparts.com/category/connectors-interconnects/terminal-blocks/specialized Canonical URL: https://distyparts.com/product/btbh15l-h23