Part Number: BSPQ000402033N8B00 Manufacturer: Chilisin Electronics Category: Inductors, Coils, Chokes Subcategory: Fixed Inductors Product URL: https://distyparts.com/product/bspq000402033n8b00 RFQ URL: https://distyparts.com/product/bspq000402033n8b00#rfq Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/55/3-/BS/553-BSPQ000603041N9B00DKR-ND.jpg Summary: BSPQ000402033N8B00 is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Chilisin Electronics and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BSPQ000402033N8B00 is a fixed inductors from Chilisin Electronics. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Amps): 350 mA DC Resistance (DCR): 350mOhm Max Frequency: 8.2GHz Height: 0.013" (0.32mm) Inductance: 3.8 nH Material: Ceramic Mounting Type: Surface Mount Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Q @ Freq: 14 @ 500MHz Shielding: Unshielded Size: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm) Supplier Device Package: 1005 Tolerance: ±0.1nH Type: Thin Film Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/chilisin-electronics Category Page: https://distyparts.com/category/inductors-coils-chokes/fixed-inductors Canonical URL: https://distyparts.com/product/bspq000402033n8b00