# BSPQ000402032N5C00
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BSPQ000402032N5C00
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bspq000402032n5c00
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bspq000402032n5c00#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Amps):** 450 mA
- **DC Resistance (DCR):** 200mOhm Max
- **Frequency:** 9.5GHz
- **Height:** 0.013" (0.32mm)
- **Inductance:** 2.5 nH
- **Material:** Ceramic
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Q @ Freq:** 14 @ 500MHz
- **Shielding:** Unshielded
- **Size:** 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
- **Supplier Device Package:** 1005
- **Tolerance:** Â±0.2nH