# BP-125BOARD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BP-125BOARD
- **Manufacturer:** TubeDepot
- **Category:** Prototyping, Fabrication Products
- **Subcategory:** Prototype Boards Unperforated
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bp-125board
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bp-125board#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Board Thickness:** 0.125" (3.18mm) 1/8"
- **Material:** FR4 Epoxy Glass
- **Proto Board Type:** Unclad (No Copper)
- **Size:** 3-1/8" W x Customer Spec (36" max)