# BMRG00131360150MA1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BMRG00131360150MA1
- **Manufacturer:** Chilisin Electronics
- **Category:** Inductors, Coils, Chokes
- **Subcategory:** Fixed Inductors
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bmrg00131360150ma1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bmrg00131360150ma1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 9A
- **Current Rating (Amps):** 6 A
- **DC Resistance (DCR):** 29mOhm Max
- **Height:** 0.236" (6.00mm)
- **Inductance:** 15 µH
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Shielding:** Shielded
- **Size:** 0.543" L x 0.496" W (13.80mm x 12.60mm)
- **Tolerance:** ±20%