# BMOY4705
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BMOY4705
- **Manufacturer:** PCTEL, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bmoy4705
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bmoy4705#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Yagi, 5-Element
- **Applications:** ISM, LoRa, LPWAN
- **Frequency (Center:** 491MHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz)
- **Frequency Range:** 470MHz ~ 512MHz
- **Gain:** 9dBd
- **Height (Max):** 34.000" (863.60mm)
- **Mounting Type:** Pole Mount
- **Number of Bands:** 1
- **Power:** 150 W