Part Number: BMHO69027002NF Manufacturer: PCTEL, Inc. Category: RFIF and RFID Subcategory: RF Antennas Product URL: https://distyparts.com/product/bmho69027002nf RFQ URL: https://distyparts.com/product/bmho69027002nf#rfq Summary: BMHO69027002NF is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by PCTEL, Inc. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BMHO69027002NF is a rf antennas from PCTEL, Inc.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Antenna Type: Whip, Straight Applications: 2G, 3G, 5G, Cellular, LTE Frequency (Center: 825MHz, 2.2GHz Frequency Group: UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz) Frequency Range: 690MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz Gain: 2dBi, 2dBi Height (Max): 9.000" (228.60mm) Mounting Type: Pole Mount Number of Bands: 2 Power: 25 W RF Family: Cellular Termination: N Type Female VSWR: 2.5 Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: No Image Available: No Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/pctel-inc Category Page: https://distyparts.com/category/rfif-and-rfid/rf-antennas Canonical URL: https://distyparts.com/product/bmho69027002nf