# BMHO69027002NF
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BMHO69027002NF
- **Manufacturer:** PCTEL, Inc.
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Antennas
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bmho69027002nf
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bmho69027002nf#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Antenna Type:** Whip, Straight
- **Applications:** 2G, 3G, 5G, Cellular, LTE
- **Frequency (Center:** 825MHz, 2.2GHz
- **Frequency Group:** UHF (300MHz ~ 1GHz), UHF (2GHz ~ 3GHz)
- **Frequency Range:** 690MHz ~ 960MHz, 1.7GHz ~ 2.7GHz
- **Gain:** 2dBi, 2dBi
- **Height (Max):** 9.000" (228.60mm)
- **Mounting Type:** Pole Mount
- **Number of Bands:** 2
- **Power:** 25 W