# BM71-250-175-344
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BM71-250-175-344
- **Manufacturer:** Brady Corporation
- **Category:** Cables, Wires - Management
- **Subcategory:** Labels, Labeling
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bm71-250-175-344
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bm71-250-175-344#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Color:** White
- **Label Size:** 1.75" W x 0.25" Dia (44.5mm x 6.4mm); Cable O.D. 0.08" ~ 0.22" (2.1mm ~ 5.5mm)