# BLM21BD331SH1D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BLM21BD331SH1D
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/blm21bd331sh1d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/blm21bd331sh1d#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Filter Type:** Differential Mode - Single
- **Height (Max):** 0.057" (1.45mm)
- **Impedance @ Frequency:** 330 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)