Part Number: BLM15BD221SZ1D Manufacturer: Murata Manufacturing Co., Ltd. Category: Filters Subcategory: Ferrite Beads and Chips Product URL: https://distyparts.com/product/blm15bd221sz1d RFQ URL: https://distyparts.com/product/blm15bd221sz1d#rfq Datasheet URL: https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/16/490-16584-6-ND.pdf Image URL: https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/51/490-5195-6-ND.jpg Summary: BLM15BD221SZ1D is an electronic component listed on DistyParts. This part is manufactured by Murata Manufacturing Co., Ltd. and is available through multiple distributors. Buyers can review stock availability, pricing, technical specifications, media, and datasheet information, then submit an RFQ from the product page. Description: BLM15BD221SZ1D is a ferrite beads and chips from Murata Manufacturing Co., Ltd.. DistyParts aggregates this part with supplier inventory, pricing visibility, technical attributes, and procurement support for buyers searching electronic components and distributor stock. Specifications: Current Rating (Max): 300mA DC Resistance (DCR) (Max): 400mOhm Features: Automotive Filter Type: Signal Line Height (Max): 0.022" (0.55mm) Impedance @ Frequency: 220 Ω @ 100 MHz Mounting Type: Surface Mount Number of Lines: 1 Operating Temperature: -55°C ~ 125°C Ratings: AEC-Q200 Size: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) Distributor Offers: Inventory Summary: Distributor Count: 0 Total Stock: 0 Pricing Available: No Datasheet Available: Yes Image Available: Yes Specifications Available: Yes Related Pages: Manufacturer Page: https://distyparts.com/manufacturer/murata-manufacturing-co-ltd Category Page: https://distyparts.com/category/filters/ferrite-beads-and-chips Canonical URL: https://distyparts.com/product/blm15bd221sz1d