# BLF03VK221SNGD
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BLF03VK221SNGD
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/blf03vk221sngd
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/blf03vk221sngd#rfq
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/51/490-5195-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 800mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 155mOhm
- **Height (Max):** 0.013" (0.33mm)
- **Impedance @ Frequency:** 220 Ω @ 5 GHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)