# BLA31AG300SN4D
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BLA31AG300SN4D
- **Manufacturer:** Murata Manufacturing Co., Ltd.
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bla31ag300sn4d
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bla31ag300sn4d#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/49/0-/10/490-1001-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/49/0-/40/490-4008-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Current Rating (Max):** 200mA
- **DC Resistance (DCR) (Max):** 100mOhm
- **Height (Max):** 0.039" (1.00mm)
- **Impedance @ Frequency:** 30 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)