# BK32164W101-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BK32164W101-T
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bk32164w101-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bk32164w101-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Height (Max):** 0.035" (0.90mm)
- **Impedance @ Frequency:** 100 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 4
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)