# BK2125HS821-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BK2125HS821-T
- **Manufacturer:** Taiyo Yuden
- **Category:** Filters
- **Subcategory:** Ferrite Beads and Chips
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bk2125hs821-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bk2125hs821-t#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Impedance @ Frequency:** 820 Ω @ 100 MHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Number of Lines:** 1
- **Operating Temperature:** -55°C ~ 125°C
- **Size:** 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)