# BJ-156.250MBE-T
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BJ-156.250MBE-T
- **Manufacturer:** TXC Corporation
- **Category:** Crystals, Oscillators, Resonators
- **Subcategory:** Oscillators
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bj-156-250mbe-t
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bj-156-250mbe-t#rfq
- **Datasheet URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/datasheets/88/7-/15/887-1533-6-ND.pdf
- **Image URL:** https://static.distyparts.com/disty-files/images/88/7-/15/887-1561-6-ND.jpg
## Description
## Technical Specifications
- **Absolute Pull Range (APR):** 卤50ppm
- **Base Resonator:** Crystal
- **Current:** 80mA
- **Frequency:** 156.25 MHz
- **Frequency Stability:** 卤50ppm
- **Function:** Enable/Disable
- **Height:** 0.059" (1.50mm)
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 85°C
- **Output:** LVPECL
- **Size:** 0.276" L x 0.197" W (7.00mm x 5.00mm)
- **Type:** VCXO
- **Voltage:** 3.3V