# BHK 2000-0.1MG
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BHK 2000-0.1MG
- **Manufacturer:** Kepco and Kepco Power
- **Category:** Test and Measurement
- **Subcategory:** Equipment - Power Supplies (Test, Bench)
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bhk-2000-0-1mg
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bhk-2000-0-1mg#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 0 ~ 0.1A
- **Display Type:** LCD
- **Features:** GPIB Interface, Programmable
- **Number of Characters:** 16
- **Power (Watts):** 200W
- **Size:** 19.000" L x 15.000" W x 5.236" H (482.60mm x 381.00mm x 133.00mm)