# BGT24AR4E6433XUMA1
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BGT24AR4E6433XUMA1
- **Manufacturer:** Infineon Technologies
- **Category:** RFIF and RFID
- **Subcategory:** RF Transceiver ICs
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bgt24ar4e6433xuma1
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bgt24ar4e6433xuma1#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Frequency:** 24GHz
- **Mounting Type:** Surface Mount
- **Operating Temperature:** -40°C ~ 125°C
- **Serial Interfaces:** SPI
- **Supplier Device Package:** PG-VQFN-32-9
- **Voltage:** 3.135V ~ 3.465V