# BF3220-29B
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BF3220-29B
- **Manufacturer:** JKL Components Corp.
- **Category:** Optoelectronics
- **Subcategory:** Lamps - Cold Cathode Fluorescent (CCFL) & UV
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bf3220-29b
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bf3220-29b#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Current:** 5 mA
- **Output:** 29000 cd/m2
- **Size:** 3.0mm x 220mm
- **Type:** CCFL, Tri-Phosphor RGB White Lamp
- **Voltage:** 1100V (Start), 450V (Operating)