# BF3-5M-0204AG-100510
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BF3-5M-0204AG-100510
- **Manufacturer:** Matrix Vision GmbH
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Image Sensors, Camera
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bf3-5m-0204ag-100510
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bf3-5m-0204ag-100510#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Active Pixel Array:** 4512H x 4512V
- **Frames per Second:** 20.9
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 45°C
- **Pixel Size:** 2.74µm x 2.74µm
- **Type:** CMOS
- **Voltage:** 10V ~ 28V