# BF3-5M-0196ZG-100510
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BF3-5M-0196ZG-100510
- **Manufacturer:** Matrix Vision GmbH
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Image Sensors, Camera
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bf3-5m-0196zg-100510
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bf3-5m-0196zg-100510#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Active Pixel Array:** 4432H x 4432V
- **Frames per Second:** 19.3
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 45°C
- **Pixel Size:** 3.45µm x 3.45µm
- **Type:** CMOS
- **Voltage:** 10V ~ 28V