# BF3-3M-0064ZC-100020
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BF3-3M-0064ZC-100020
- **Manufacturer:** Matrix Vision GmbH
- **Category:** Sensors, Transducers
- **Subcategory:** Optical Sensors - Image Sensors, Camera
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bf3-3m-0064zc-100020
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bf3-3m-0064zc-100020#rfq
## Description
## Technical Specifications
- **Active Pixel Array:** 3096H x 2080V
- **Frames per Second:** 60
- **Operating Temperature:** 0°C ~ 45°C
- **Pixel Size:** 2.4µm x 2.4µm
- **Type:** CMOS
- **Voltage:** 10V ~ 28V