# BC-AL-122208
## Product Summary
## Part Details
- **Part Number:** BC-AL-122208
- **Subcategory:** Boxes
- **DistyParts Product URL:** https://distyparts.com/product/bc-al-122208
- **RFQ URL:** https://distyparts.com/product/bc-al-122208#rfq
- **Features:** Sealing Gasket
- **Height:** 3.189" (81.00mm)
- **Material:** Metal, Aluminum
- **Ratings:** IP66, IP67, NEMA 4X,6
- **Size:** 8.661" L x 4.724" W (220.00mm x 120.00mm)